Mar 23, 2011

Sometimes I wish I had a daughter

הלואי והייתה לי בת. בת קטנה להלביש בורוד, לסרק שיער ולקלוע לצמה, לשחק בבובות, למרוח לק על ציפורניים מתוקות... טוב, בעצם לא. ממש לא בא לי בת ובתור אחת שהגדרת האמהות שלה היא "90% מהזמן רצון שיעזבו אותי לנפשי ו10% מהזמן נסיון לכפר על התחושה הקודמת" אסתפק בכך שהייתי מאוד רוצה לעצב חדר לבת. שלא תבינו לא נכון, אני אוהבת את הבנים שלי אהבה ללא גבול, אבל עיצוב חדרים בלי ורוד, סגלגל, תכלת, ועוד צבעי גלידה שכאלו, התחיל ליאש אותי בזמן האחרון. ולעצב חדר שאין בו סוני פלייסטיישן, ווי, מחשב ושלל מכשירים אלקטרונים שבאים בדרך כלל עם חוטיאדה מדכדכת, זה בכלל פינוק נפלא.
וזה בדיוק מה שביקשה ממני חברתי. חדר נעים לשינה. "זהו?" שאלתי, "זהו!" ענתה והלכה לה, בלי להשאיר הוראות, הנחיות, צבעים מועדפים, ככה. "אני סומכת עלייך" הרגיעה אותי בדרך החוצה, ואני נותרתי בחדר עם שלל אפשרויות מבלבל. תמיד ההתחלה היא הכי קשה, אז הלכתי לגאראג' סייל לקבל השראה, ומשם החדר התחיל לקבל צורה וסגנון, ולאט לאט הבנתי שהפעם אני מוציאה את כל הקיטש המגדרי החבוי בי, ונהנית מכל דוגמה פרחונית, גוון מתקתק ועיטור סכריני. היה כיף!

Decorating my sons' rooms is always a challenge for me. Some colors are out of the question - pink, purple and light blue to name just a few, floral patterns are a big no no, and I always have to come up with creative ideas to hide all their electronic devices. In fact when I see how my sons' lives revolve around these devices, ranging from PS3, PSP, and Wii, to I-Pad, I-Touch, computer games and what not, I sometimes wish I had a daughter. Don't get me wrong, I love my sons to pieces, but in terms of decoration - I yearn for girly decor.

This is why I was so thrilled when a friend asked me to do her girls' bedroom. In fact she left all decorating decisions to me and while initially baffled by the variety of options, I slowly realized this is my chance to create a floral, romantic, cozy space from salvaged furniture and garage sale finds, roam fabric stores for girly fabric, and finally use pink as a theme!
 This is what the room looked like before:Garage sale finds, a chest of drawers for $12
I primed it and spray painted it light blue


a rocking chair from a garage sale - $25
And this is how the room looks like now:An enlarged Word Search was made to add a whimsical touch to the room. The girls just love circling the words they find with chalkI have made this Word Search game from ply wood painted light blue and stenciled with letters
I painted the chair pink (Hooray!) and reupholstered the seat with fabric leftovers I found at home


Found floral romantic bed linen to go with the floral romantic fabric on the wall...
Too much romance? I can't get enough of it


remember the chest? I added "crystal" knobs , and sanded the edges to add a rustic feelSome polka dots to complete the sugary vibe...
A side table from a second hand store - $9. I spray painted it with a doily as a stencil
Posted by Picasa


because the furniture in the room are so low, these paper lanterns were hung up high to draw the eye up11 comments:

 1. וואוו מיקי, אהבתי כ"כ, זה פשוט מקסים, כל פרט ופרט עושה כ"כ הרבה כייף ויופי.
  הייתי שמחה לשמוע קצת פירוט על שיפוץ הרהיטים, עם איזה סוגי צבעים?, איך נוצר מראה מושלם כזה? אני מבינה שאת מרססת את הצבע ולא משתמשת במברשת?
  בקיצור, נהדר,
  יערית

  ReplyDelete
 2. תודה יערית, נעים לשמוע. אני משתמשת גם בצבעים אקריליים רגילים לצביעה במברשת וגם בתרסיסי צבע, אם אני צריכה גימור יותר אחיד וחלק. בדרך כלל הצבעים הם של
  Rustoleum
  הבעיה בצבעי ספריי היא שהגוונים מוגבלים, למרות ששמעתי שיש מקומות שממלאים במיכל ריסוס אילו גוונים שאתה בוחר
  לא ניסיתי את זה עדיין

  ReplyDelete
 3. תודה על המענה המהיר
  יערית

  ReplyDelete
 4. כל כך כל כך כל כך יפה. השמים הם הגבול

  ReplyDelete
 5. איזה יופי, איך הכל כל כך מעוצב אבל הסך הכל נקי ולא מוגזם ולא קיטשי. אני רואה ברשת הרבה פריטים משופצים ויפים, אבל אני כל כך אוהבת אצלך את המראה הכללי וההרמוניה של כל הפריטים.
  תענוג

  ReplyDelete
 6. Hi Miki,

  I love your Blog, this is so creative and inspiring! I celebrate your growth and success.

  ReplyDelete
 7. חגיגה ממש חגיגה מרגשת,את מצליחה לעצב חדר ממראה של כלום,ריק,וואקום למראה מדהים,שמח,חי,והעין לא שובעת , אהבתי כל קו ,צבע ורהיט

  ReplyDelete
 8. Thanks, Neri! The seeds were sawn in your workshop....

  ReplyDelete
 9. עיצבת חדר מדהים!, כל כך צבעוני, עדין ויפה, כל הכבוד! נהנתי מכל תמונה, תודה ששיתפת אותנו
  סוף שבוע נפלא
  טלילה - בית עם סגנון

  ReplyDelete
 10. תודה רבה טלילה. אני מנצלת את ההזדמנות להמליץ על הבלוג שלך. בקרו ותהנו
  http://baitemsignon.blogspot.com/

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...